Таг : Димитриевски

Политика

Димитриевски: Дел од мерките што ги споменува „Мекедонија се гуши“ се веќе реализирани

Влатко Зорба
„Ја разбирам загриженоста на граѓаните поради загадувањето на воздухот во нашата општина. Тоа е генерален проблем, на кој интензивно како општина работиме. Дел од мерките...
Политика

Граѓаните реагираат на сеча на дрвја во центарот на Куманово, Димитриевски вели ќе засади нови (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Жителите на Куманово на социјалните мрежи споделувајќи слики и снимки реагираа на сеча на дрвја, на две липи во централното градско подрачје. Од општината денеска,...