Таг : димитров никола

МАКЕДОНИЈА

Димитров оствари средба со Борел и советникот на Макрон, Клеман Бон

Ивана Рамаданова
Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините на „Стратешкиот дијалог за Западен Балкан“ организиран од Светскиот економски форум во Женева, денеска се сретна со...