Таг : Дивоградба

МАКЕДОНИЈА

Се рушат дивоградбите на охридското крајбрежје (ФОТО)

Влатко Зорба
Денеска се отстрануваат нелегално изградени објекти на плажата „Немо“ во Охрид. Акцијата, која започна пред неколку дена се спроведува со полициска асистенција. Општина Охрид соопшти...
Хроника

Кривична за дивоизграден автокамп и два помошни објекти во Струшко

Влатко Зорба
Педесетгодишен жител на Калишта, Струшко заработи кривична пријава за бесправно градење на автокамп и два помошни објекта на подрачјето на Струга. Полицијата, како што соопшти...