Таг : доброволни

СВЕТ

Германска министерка: Апликациите за следење мора да бидат доброволни

Stefanija Kuzmanovska
Германскиот министер за правда, Кристин Ламбрехт, во вторникот изјави за „Deutschlandfunk“ дека следењето преку апликациите како помош за коронавирусот треба да се користи само на...