Таг : Доктори

МАКЕДОНИЈА

Вработен на Кардиологија има коронавирус, пациентите не се загрозени од него

Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека има случај на заболен од коронавирус на клиниката за кардиологија. „Еден од членовите на резервниот тим пројавил симптоми. Таму...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер донира 1 милион долари за заштитна опрема за докторите

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер од својата популарна линија за козметика заработи милјарда долари. Од тоа богатство дел ќе донира за здравствените работници кои ги лекуваат...
МАКЕДОНИЈА

Македонски доктори во карантин: Биле на предавање, кај еден од предавачите подоцна бил откриен коронавирус

Двајца доктори кои биле на предавање ќе се проверуваат дали се позитивни на коронавирус, откако кај еден од предавачите бил откриен коронавирусот, истакна министерот за...
Политика

Се вработуваат 134 млади доктори и медицински сестри на ниво на цела држава

Влатко Зорба
Министерот за здравство Венко Филипче на промовирањето на медицинските сестри вработени со мерката за подобрување на патронажните сервиси во Здравствениот дом Скопје, кои почнуваат со...