Таг : Доминик Тим

Други спортови

Доминик Тим тестиран за коронавирус по престојот во Белград

Влатко Зорба
Австрискиот тенисер Доминик Тим, победникот на белградското издание на „Адрија тур“, беше тестиран за вирусот корона по неговото враќање од Србија, а резултатот беше негативен,...
Други спортови СПОРТ

По голема борба, Тим го среди Ѓоковиќ и се пласира во полуфиналето во Лондон

Австрискиот тенисер Доминик Тим синоќа го победи Србинот Новак Ѓоковиќ и се пласира во полуфиналето на завршниот АТП турнир во Лондон. Мечот беше решен во...