Таг : Доминик Тим

Други спортови СПОРТ

По голема борба, Тим го среди Ѓоковиќ и се пласира во полуфиналето во Лондон

Австрискиот тенисер Доминик Тим синоќа го победи Србинот Новак Ѓоковиќ и се пласира во полуфиналето на завршниот АТП турнир во Лондон. Мечот беше решен во...