Таг : Доналд Трамп

Вести СВЕТ

Комитетот на Претставничкиот дом на САД ги одобри обвинувањата против Трамп

Комитетот на Претставничкиот дом на САД ги одобри обвинувањата за злоупотреба на службената должност и опструкции против американскиот претседател Доналд Трамп. Конгресниот судски комитет гласаше...
Вести

Трамп: Ким ризикува да изгуби се ако се однесува непријателски

Александар Тодески
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун ризикува да изгуби се ако продолжат непријателствата, откако Северна Кореја соопшти за „успешно...
Вести СВЕТ

Трамп: Кина е доволно богата, не и се потребни кредити од Светска банка

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска во повеќе пораки на Твитер ја повика Светска банка да не и дава повеќе кредити на Кина. – Зошто Светска...
Забава МАГАЗИН

Тајните од Белата куќа: Меланија не сака да спие со него

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија ја сметаат за една од најтаинствените, тивки и внимателни дами кои САД ги имал. И покрај фактот дека...
Вести СВЕТ

Трамп со закон ги поддржа демонстрантите во Хонг Конг

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските...
Вести СВЕТ

Трамп: Демократите „немаат апсолутно ништо“ инкриминирачко против мене

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека демократите во американскиот Претставнички дом не поседуваат ништо инкриминирачко против него. Трамп денеска изјави дека не очекува да биде...
Вести СВЕТ

Трамп: Иако не сум направил ништо лошо можеби би сведочел во истрагата за импичмент

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека можеби би бил подготвен да сведочи во истрагата за импичмент, иако, како што рече, не направил ништо лошо,...
Вести СВЕТ

Рејтинзите укажуваат остра поделеност на јавноста околу импичментот на Доналд Трамп

Рејтинзите укажуваат остра поделеност на јавноста околу можното отстранување на претседателот Доналд Трамп од власт, демократите и републиканците пак внимателно го следат јавното мнение во...
Вести СВЕТ

Се дознаа нови детаљи во истрагата за импичмент на Трамп

На јавното и телевизиски пренесувано сослушување синоќа во рамките на истрагата за импичмент на претседателот Доналд Трамп, се дознаа нови детаљи од наводно оркестрирана кампања...
Вести СВЕТ

Трамп: Третиот човек на ИД има многу проблеми, бидејќи ние знаеме каде се наоѓа

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека САД ја знаат локацијата на третиот човек на Исламска држава, чиј лидер Абу Бакр ал-Багдади беше убиен минатиот...