Таг : Дончиќ

Кошарка СПОРТ

Мастрална партија на Дончиќ, Далас триумфира над Сан Антонио (ВИДЕО)

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ забележа трипл-дабл ефект во гостинската победа кај Сан Антонио. Словенецот мечот го заврши со 26 поени, 14 асистенции и...
Кошарка

Дончиќ се нареди до Леброн со 42 поени и „трипл-дабл“

Влатко Зорба
Лука Дончиќ не престанува да воодушевува со својот настап со секој нареден натпревар во дресот на Далас. Словенечкиот бек забележа 42 поени, поставувајќи личен рекорд,...