Таг : Доовор

Фудбал

Јунајтед му ја удвојува платата на Мектомини

Влатко Зорба
Манчестер јунајтед ќе му понуди нов договор на Скот Мектомини, еден од најпостојаните играчи на „црвените ѓаволи“ од почетокот на сезоната. Во моментот, младиот фудбалер...