Таг : Драч

МАКЕДОНИЈА

Заев, Рама, Вучиќ и Ѓукановиќ во посета на Драч

Ивана Рамаданова
Претпладнево во пристанишниот град Драч, кој беше едно од најпогодените подрачја од разорниот земјотрес што Албанија ја погоди утрото на 26 ноември, престојуваат премиерот Зоран...
МАКЕДОНИЈА

Општина Центар ќе одвои 800.000 денари за настраданите од земјотресот во Драч

Влатко Зорба
Општина Центар се приклучува на останатите општини и прва точка на првата наредна седница на Советот, закажана за во вторник, ќе биде доделувањето на парична...
Регион СВЕТ

Со експлозија срушен шесткатен хотел во Драч (ВИДЕО)

Со контролирана експлозија денес на плажата во Драч е срушен шесткатен хотел, кој бил тешко оштетен во силниот земјотрес на 26 ноември. До експлозијата дошло...
МАКЕДОНИЈА

Хуманитарна помош со млеко и прехранбени производи од Македонија за Драч

Влатко Зорба
Од Црвениот крст на Град Скопје се подготвува конвој со хуманитарна помош наменета за граѓаните на Драч. Помошта се состои од прехранбени производи како Битолско...
Регион СВЕТ

Пукано во возилото на обвинителот на Драч, повредени три лица

Влатко Зорба
Три лица, меѓу кои и обвинителот на Драч, Арјон Ндоја, се повредени доцна попладнево, откако неидентификувани напаѓачи, во близина на градот, кај надвозникот во Шкозен,...
Регион СВЕТ

Албанските рибари уловиле ајкула „тигар“ од 500 килограми кај Драч

Maja_Serafimova
Во мрежите на албанските рибари од пристанишниот град Драч, денеска е уловена ајкула од видот „тигар“. Рибарите се дел од екипажот на рибарскиот брод „Медуза“...