Таг : дрвја

МАКЕДОНИЈА

Град Скопје апелира до граѓаните да не паркираат возила во близина на дрвја

Влатко Зорба
Град Скопје вечерва упати апел до граѓаните да не паркираат возила во близина на дрвја и да избегнуваат движење по патеки поккриени со дрвја. Ова...
МАКЕДОНИЈА

Шилегов: Подигаме нов дрворед во срцето на Скопје

Влатко Зорба
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов насвојот Фејсбук сподели фотографии од новиот дрворед, кој се сади во центарот на градот, пред влезот во Градскиот трговски центар....
МАКЕДОНИЈА

Герила-акција на граѓански активисти: Дрвјата во Расадник родија згради

Ивана Рамаданова
Група граѓански активисти денеска на просторот кај Расадник во Кисела Вода каде е планирана изградба на 100 нови згради направија нова герила акција – Дрвјата...