Таг : Државјанство

Регион

Црногорците нудат државјанство ако купите стан

Влатко Зорба
Компанијата „Адриатик Маринас“ од Тиват веќе го донесе на пазарот недвижниот имот од комплексот наречен „Boka Place“, нов дел од луксузното наутичко-туристичко одморалиште „Porto Montenegro“,...
Забава

Меган Маркл ќе се откаже од британското државјанство

Влатко Зорба
Војвотката од Сасекс и сопруга на принцот Хари, Меган Маркл, веројатно ќе се откажe од аплицирање за британско државјанство, јавуваат американските медиуми. 38-годишната поранешна актерка,...
Регион

Повеќе од 16.000 жители се откажале од косовското државјанство во изминатите три години

Влатко Зорба
Повеќе од 16.000 косовски граѓани се откажаа од државјанството во изминатите три години, објави РТК, повикувајќи се на извештаи од Министерството за внатрешни работи. Само...
Забава МАГАЗИН

Идрис Елба доби почесно државјанство од Сиера Леоне

Кристина Денесовска
Властите на западноафриканската држава денес му ги врачиле дипломатските пасоши на 47-годишниот актер и неговата канадска сопруга, замолувајќи ги да служат како амбасадори за брендот...
Други спортови

Осака избра јапонско пред американско државјанство

Влатко Зорба
Наоми Осака ги презеде првите чекори кон откажување од американското државјанство, јавија јапонските медиуми во четвртокот. Целта на јапонската тенисерка е да учествува на Олимписките...