Таг : Двојки

Фудбал

ЛШ: Лајпциг – Атлетико и Аталанта – ПСЖ во четвртфиналето

Влатко Зорба
Ждрепката за четвртфиналето и полуфиналето на Лигата на шампионите беше извлечена денес во Нион. Натпреварите од оваа фаза, вклучувајќи го и финалето, ќе се играат...
СПОРТ

Извлечена ждрепката за следната фаза на ФА Купот

Stefanija Kuzmanovska
Не се одиграа сите натпревари од осминафиналето на ФА Купот, но синоќа беше извлечена ждрепката за следната фаза на турнирот. Единствениот натпревар што сè уште...
Фудбал

Реал – Сити и Атлетико – Ливерпул во осминафиналето во Лигата на шампионите

Влатко Зорба
Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во швајцарски Нион, денеска се извлечени двојките за осминафиналната фаза. За влез во четвртфиналето ќе се борат: Борусија...
Фудбал

Познати полуфиналните двојки на шпанскиот Суперкуп

Влатко Зорба
Шпанскиот фудбалски Суперкуп во своите три наредни изданија ќе се игра турнирски со 4 клуба и тоа надвор од европскиот континент, а денеска беше направена...