Таг : Џастин Бибер

Забава

Џастин Бибер: Благодарен сум што можам да одам со Исус, затоа што тој го води патот

Влатко Зорба
Познатиот канадски пејач Џастин Бибер (26) на својот Инстаграм профил објави емотивна порака во која напиша дека сака да ги промени вредностите што му се...
МАГАЗИН

Џастин Бибер обвинет за силување

Stefanija Kuzmanovska
Канадскиот пејач, текстописец и актер Џастин Бибер (26) ги негираше сексуалните обвинувања кои се појавија претходниот викенд, пренесува „Телеграф“. Имено, во саботата попладне, непозната девојка,...
Забава

Џастин Бибер медитира и се моли за време на карантинот

Влатко Зорба
Изведувачот на „I Don’t Care“ се обидува да „остане физички активен“ во текот на периодот на изолација за да помогне во зајакнувањето на расположението кога...
Забава МАГАЗИН

Хајли Бибер откри како го освоила Џастин

Еден од најпознатите брачни парови денес, можеби не би бил во брак, па дури ниту во врска, Хајли да немала еден скриен талент. Имено, откако...
Забава МАГАЗИН

Како изгледа вистинскиот живот на Џастин Бибер

Кристина Денесовска
  Канадскиот пејач во последните неколку месеци во потполносот го смени начинот на живот. Тој неодамна призна дека од 19 години живеел во пекол поради...
Забава МАГАЗИН

Бибер призна дека бил безобѕирен кон Селена Гомез

Кристина Денесовска
Познатиот 25-годишен пејач во 2018 година се ожени со русокосата Хели Болдвин, а сега призна дека на почетокот од врската ѝ признал дека не може...
Забава МАГАЗИН

Песните кои познатите ги одбрале за првиот танц

Кристина Денесовска
Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите...
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер конечно го смени изгледот

Кристина Денесовска
На радост на бројните обожаватели, Џастин Бибер се одлучи да го смени изгледот. Поточно, да се враи на стариот изглед и да ги избричи мустаќите....
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер плачел поради Били Ајлиш

Кристина Денесовска
Сите фанови на Били Ајлиш знаат дека таа е луда по Џастин Бибер, а сега стана јасно дека и таа нему, во најмала рака, му...
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер издаде нов албум, по петгодишна пауза

Кристина Денесовска
Џастин Бибер ноќеска го објави својот прв албум по пет години пауза, а неговите фанови се во апсолутен транс, па хаштагот #ChangesOutNow на Твитер е...