Таг : џеј

Забава МАГАЗИН

Лука Дончиќ откри каква музика слуша пред натпревари

Елена Даскалова
Лука Дончиќ е одличен кошаркар, со словенечко потекло, кој во моментов игра во тимот на Далас Маверикс. За магазинот „Slam“ тој неодамна открил дека иако...