Таг : Џенова

Фудбал

Цел тим на Џенова заразен со корона

Влатко Зорба
Нови тројца играчи на Џенова се позитивни на коронавирус, што го зголеми бројот на заразени во редовите на италијанскиот клуб на 17. Во Џенова, чиј...
Фудбал

Корона во италијанскиот фудбал, заразени 11 играчи

Влатко Зорба
Вкупно 11 фудбалери од Џенова и тројца членови на тимот биле заразени со коронавирус, објавија италијанските медиуми. Како што се наведува, од заразените фудбалери, можеби...