Таг : Џорџ Клуни

Забава

Улогата што го прослави Бред Пит, била очајно посакувана од друг холивудски заводник

Влатко Зорба
Бред Пит денес е голема sвезда и жените ширум планетата лудуваат по него, но пред триесет години тој беше само на почетокот на својата кариера....
Забава

Странски медиуми: Амал го избрка Џорџ Клуни од куќата

Влатко Зорба
Актерот Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада сопруга Амал често се тема на странски медиуми поради нивната бурна врска. Имено, оваа славна двојка наводно...
МАГАЗИН

Џорџ Клуни има одличен совет за жените со „вишок килограми“

Stefanija Kuzmanovska
Мажите како Џорџ Клуни се толку ретки што скоро секоја негова реченица може да се стави во книги за бонтон, рече актерката Џулија Вилан која...
Забава

Странски медиуми: Џорџ и Амал Клуни на суд за развод

Влатко Зорба
Пред неколку месеци започнаа шпекулациите дека Џорџ и Алам Клуни се разведуваат, а сега парот наводно завршил на суд, јавуваат странските медиуми. Имено, за време...
Забава

Џорџ и Амал Клуни донираа 100.000 долари на либански здруженија

Влатко Зорба
Џорџ и Амал Клуни донирале 100.000 американски долари на либанските добротворни здруженија по смртоносната експлозија во која загинаа 135 и беа повредени 5.000 луѓе во...
Забава МАГАЗИН

Ѕвезди кои со своето богатство им помагаат на сиромашните

Не е тајна дека американските ѕвезди заработуваат милиони. Освен што ги трошат на скапи автомобили, облека, луксузни имоти, некои одлучуваат своите пари да им ги...
Забава МАГАЗИН

Песните кои познатите ги одбрале за првиот танц

Кристина Денесовска
Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите...
Забава МАГАЗИН

Џорџ и Амал клуни пред развод?

Кристина Денесовска
Последната расправија меѓу Амал и Џорџ Клуни околу посвојувањето на дете од Ирак направила проблеми во навидум совршениот брак. После средбата со децата, бегалци во...
Забава МАГАЗИН

Амал Клуни секогаш во тренд со модниот избор

user2
Сите обожаватели на популарната двојка Клуни беа збунети кога Амал неодамна се појави на прослава од годишнината дотерана од глава до петици, а нејзиниот сопруг...