Таг : Ѕвезди

Фудбал

Две sвезди на Бундеслигата го загрозија враќањето на фудбалот

Бундеслигата денеска се врати, се одиграа осум натпревари, меѓу кои најпривлечен беше секако дерби дуелот меѓу Борусија Дортмунд и Шалке, во кое екипата на Лусиен...
Забава МАГАЗИН

Пирс Морган остро ги нападна ѕвездите кои профитираат од коронавирусот

Коронавирусот од многумина направи херои, но многумина ги направи многу себични. „Ова се моите топ 20 ‘корона идиоти’. Зар не е смешно дека во исто...
Забава МАГАЗИН Патувања

Најдоброто место на светот за набљудување на ѕвезденото небо

Малиот остров во Тихиот океан Ниуе, можеби е најдоброто место на Земјата за гледање на ѕвездите, пишува CNN. Ниуе, полинезиски остров на пола пат меѓу...
Забава МАГАЗИН

Музички ѕвезди кои пееле на свадби

За подготовка на свадба потребни се многу припреми и планирања, а една од важните работи е изборот на бендот. Работите стануваат позабавни доколку не сте...