Таг : „Еко клуб“

МАКЕДОНИЈА

Инспектори на УЈП влегоа во „Еко клуб“

Влатко Зорба
Инспектори на Управата за јавни приходи (УЈП) во моментов се наоѓаат во „Еко клуб“, каде ја разгледуваат документацијата и работењето на компанија, дознава Стандард од...
МАКЕДОНИЈА

„Еко клуб“ на Јанакиевски го пакувале опасниот медицински отпад ноќно време?

Александар Тодески
Третирањето на медицинскиот отпад на „Еко клуб“, фирмата на Сашо Јанакиевски кој е тесно поврзан со опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја отвори дилемата кој и зошто манипулира...
МАКЕДОНИЈА

Унгарија го отповика почесниот конзул во Битола, Сашо Јанакиевски

Александар Тодески
Сопственикот на фирмата „Еко клуб“ од Битола, Сашо Јанакиевски повеќе не е почесен Конзул на Унгарија во Битола. Ова било одлучено од страна на унгарското...
МАКЕДОНИЈА

Кој е Сашо Јанакиевски, сопственик на „Еко клуб“ и миленик на Орбан?

Александар Тодески
Третманот на медицинскиот отпад од страна на фирмата „Еко клуб“ од Битола ќе се проверува и преку видео материјалот кој го снимил главниот инспектор во...
МАКЕДОНИЈА

Продолжува предистрагата за „Еко клуб“

Stefanija Kuzmanovska
Надлежниот јавен обвинител денеска до Единицата за економски и компјутерски криминал издаде наредба од мобилниот телефон на главниот инспектор во Град Скопје да бидат издвоени...
МАКЕДОНИЈА

Која е Јасмина Костеска Здравеска, обвинителката за случајот „Еко Клуб“?

Влатко Зорба
Јасмина Костеска Здравеска е обвинителката задолжена за предистрагата за медицинскиот отпад на „Еко клуб“ за кој Град Скопје објави шокантни видеа и фотографии како доказ...
МАКЕДОНИЈА

Груевски од Будимпешта: Воопшто не сум го познавал сопственикот на фирмата Еко клуб

Берта Китинска
Шефот на Христијан Мицкоски, осудениот криминалец и бегалец во Будимпешта Никола Груевски, како по навика рипна да ги брани кринималите на ВМРО-ДПМНЕ. Бегалецот од правдата...
Политика

Макрадули: Доколку се утврдат неправилности кај „Еко Клуб“ никој нема да биде поштеден

Влатко Зорба
Државниот инспекторат за животна средина врши постојано редовни и вонредни контроли на фирмите, а за конкретниот случај со транспротирање необработен медицински отпад до „Дрисла“ испратила...
Политика

СДСМ: Вистинската адреса за скандалот со медицинскиот отпад е белиот дворец

Влатко Зорба
„ВМРО ДПМНЕ продолжува да изнесува лаги од јавноста и да повикува на одговорност на погрешни адреси. Вистинската адреса за тоa што медицинскиот отпад нетретиран се...
МАКЕДОНИЈА

Опасен медицински отпад откриен во погоните на „Еко клуб“

Влатко Зорба
Опасен медицински отпад е откриен во погоните на „Еко клуб“ сместени во просторот на Металски Завод во Скопје. Случајот е пријавен во скопското Јавно Обвинителство,...