Таг : Експлозија

Вести

Во притвор сите што се поврзани со експлозијата во Бејрут

Влатко Зорба
Либан прогласи вонредна состојба во наредните две недели и нареди куќен притвор за сите оние кои учествуваа и беа дел од складирање на хемикалии, кои...
СВЕТ

Либанка се породила среде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Емануел се подготвувала да се породи во болницата „Сент Џорџ“ во Бејрут кога експлозијата го потресе либанскиот главен град. Нејзиниот сопруг Едмонд сето тоа го...
Вести

Се бараат исчезнати во Бејрут, починати најмалку 135 луѓе

Влатко Зорба
Либанските спасувачки екипи продолжија да бараат преживеани меѓу урнатините по ужасната експлозија во Бејрут, во која најмалку 135 лица загинаа, а повеќе од 5.000 беа...
СВЕТ

Потресни снимки од болницата во Бејрут по огромната експлозија

Stefanija Kuzmanovska
Објавени се вознемирувачки и потресни снимка од болницата во Бејрут по вчерашната страшна експлозија во која загинаа најмалку 100 лица, а беа повредени 4.000. На...
СВЕТ

Познато на што посочуваат првичните извештаи од експлозијата во Бејрут

Stefanija Kuzmanovska
Според најновите податоци, повеќе од 100 луѓе загинале, а повеќе од 4.000 се повредени, во стравичната експлоција која одекна во близина на пристаништето во Бејрут,...
Вести

Реакција на светските лидери по смртоносната експлозија во Либан

Влатко Зорба
Светските лидери понудија поддршка на Либан по огромната експлозија во која загинаа најмалку 100 лица, а беа повредени повеќе од 4.000 во главниот град на...
СВЕТ

Без оглед на причината за експлозиите во Бејрут, виновник е само еден?

Stefanija Kuzmanovska
За трагедијата што срамнии дел од Бејрут, главниот град на Либан, и однесе неколку десетици животи, заедно со илјадници повредени, за жал важи фразата: „Не...
СВЕТ

Во експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 78 луѓе, а околу 4.000 се повредени

Stefanija Kuzmanovska
Најмалку 78 лица загинаа, а околу 4.000 се повредени во експлозијата што вчера се случи во пристаништето во центарот на Бејрут, соопштија либанските власти. Тој...
СВЕТ

Трамп: Експлозијата во Бејрут била предизвикана од „некој вид бомба“

Stefanija Kuzmanovska
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека генерали на американската армија му пренеле дека експлозијата во Бејрут, во која загинаа најмалку 78 лица, е предизвикана од...
Вести

Како Бејрут беше „срамнет со земја“ за една секунда (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Шокантните фотографии и снимките од експлозијата во Бејрут продолжуваат да кружат на социјалните мрежи, додека во исто време расте бројот на повредени и загинати. Веста...