Таг : Експлозив

МАКЕДОНИЈА

Советот на ЈО го осуди поставувањето експлозив во возило на јавен обвинител

Влатко Зорба
Советот на јавни обвинители денеска соопшти дека најостро го осудува поставувањето експлозивна направа во возило на јавен обвинител од Кичево. Оттаму изразуваат силна подршка на...
Хроника

Експлозив пронајден во семеен дом во Крушево

Во семеен дом на улица „Партизанска“ во Крушево вчера попладне бил пронајден експлозив. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, вчера во 16:30 часот во...
ЕУ СВЕТ

Пронајдени шајки во експлозивот поставен во Атина

Елена Даскалова
Вчера во Атина беше пронајдена рачно изработена експлозивна направа во универзитетскиот кампус во Атина, а во неа имало и шајки. Полицијата смета дека целта на...