Таг : Елтон Џон

Забава

Елтон Џон со милион долари помага на организации кои работат со ХИВ позитивни

Влатко Зорба
Добро познатиот британски музичар Елтон Џон стартуваше фонд за итна помош од милион долари за да им помогне на организациите кои работат со лица со...
Забава МАГАЗИН

Бекстрит бојс го пејат големиот хит на домашниот концерт на Елтон Џон

Елтон Џон ги забавуваше фановите од својата дневна соба, а како специјални гости, исто од нивните дневни соби, се придружија момците од Бекстрит бојс. Тие...
Забава МАГАЗИН

Ѕвезди кои со своето богатство им помагаат на сиромашните

Не е тајна дека американските ѕвезди заработуваат милиони. Освен што ги трошат на скапи автомобили, облека, луксузни имоти, некои одлучуваат своите пари да им ги...
Забава МАГАЗИН

Лана дел Реј ја откажа турнејата, го изгубила гласот

Кристина Денесовска
Познатиот британски музичар, Елтон Џон, неодамна низ солзи го прекина концертот во Нов Зеланд, на кој настапуваше во рамките на својата тирнеја, поради губеше на...
Забава МАГАЗИН

Елтон Џон плачејќи го напуштил концертот

Кристина Денесовска
Елтон Џон во неделата морал да го прекине концертот во Оукленд, Нов Зеланд, бидејќи гласот го изневерил и со плачење ја напушти сцената. „Потполно го...
Забава МАГАЗИН

Елтон Џон изненади: Се измокрив на бина, но не забележаа

Елтон Џон неодамна ја објави својата автобиографија во која пишувал за тешките моменти кога дознал дека има рак на дебелото црево и дека мора да...
Забава МАГАЗИН

Елтон Џон објаснува зошто ја нарекол Мадона „евтина стриптизета“

user2
Елтон Џон во својата биографија, освен што зборува за своето минато, не ги поштедува ниту своите естрадни колеги. Овојпат на тапет се најде поп-кралицата Мадона....
Забава МАГАЗИН

На Елтон Џон не му се допаѓа римејкот на „Кралот лав“

user2
Светски познатиот британски пејач и музичар Елтон Џон изјавил дека римејкот на „Кралот лав“ воопшто не му се допаѓа бидејќи саундтракот не одговарал на филмот....
Забава МАГАЗИН

Елтон Џон со шокантни тврдења за Мајкл Џексон

user2
Популарниот музичар Елтон Џон изнесе уште една шокантна вистина. Во неговите мемоари „Јас“ кои излегуваат оваа недела, напиша дека Мајкл Џексон бил „сериозно ментално болен“....
Забава МАГАЗИН

Во мемоарите на Елтон Џон откриена тајна афера на принцезата Дајана

user2
Легендарниот музичар Елтон Џон во своите мемоари откри приказни за принцезата Дајана кои никогаш претходно не беа достапни за јавноста. Тој се присети на вечерта...