Таг : Емоции

Забава МАГАЗИН

Трите најчувствителни хороскопски знаци

Тие најчесто се чувствуваат несфатено и како никој да не ги цени доволно. Личностите родени во овие хороскопски знаци се исклучително чувствителни и емоциите најчесто...
Забава МАГАЗИН

Бред Пит призна дека 20 години не плачел

Во разговор за магазинот Interview, кој го водел со неговиот колега Антони Хопкинс, Бред Пит зборувал и за своите емоции, а тоа негово отстапување изненади...
Забава МАГАЗИН

Од каде ни надоаѓаат мрачните мисли?

Елена Даскалова
Чувството на непријатност, загриженост и тензија, а чие потекло не го знаете, е причина да се чувствувате ужасно и депресивно. Секој од нас го искусил...
Забава МАГАЗИН

Моќен и сензуален настап: Уметничко лизгање полно со страсти (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Викторија Синицина и Никита Караспалов се еден од најдобрите парови во уметничко лизгање во светот. На годинашниот Светски куп во Кина тие освоија гран-при, иако...
МАГАЗИН Миленици

Раси на кучиња кои го подобруваат вашето емоционално здравје

user2
Миленичињата имаат неверојатна моќ да ни помогнат да бидеме поздрави, посреќни и да живееме подолго. Всушност, науката веќе со години тврди дека луѓето кои имаат...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Кои физички симптоми ги предизвикуваат стресот и емоциите?

user2
Емоциите, какви и да се, предизвикуваат и физичка реакција на организмот, која личноста може и да не ја забележи дека се случила. Секојдневно ни се...