Таг : ЕП 2020

Ракомет

Шпанија остана на европскиот ракометен трон

Влатко Зорба
Шпанија останува на европскиот ракометен трон. „Црвената фурија“ во финалето на 14. ЕП ја совлада Хрватска со 22:;20 (полувреме: 12:11). „Коцкестите“ не искористија напад за...
Ракомет

Норвежаните завршија трети на Европското во ракомет

Влатко Зорба
Ракометната репрезентација на Словенија беше поразена од Норвешка во мечот за бронзените медали на Европското првенство. Словенечките ракометари останаа без медал откако Норвешка славеше со...
Фудбал

Македонската репрезентација може да игра на ЕП со Германија, Франција и Португалија

Влатко Зорба
Македонската фудбалска репрезентација може да игра во групата Ф на Европското првенство, која е најсилна, и која би ги вкрстила „рисовите“ против земји кои во...
Фудбал

Кејн најдобар стрелец во квалификациите за ЕП

Влатко Зорба
Капитенот на Англија, Хари Кејн стана најдобар стрелец во квалификациите за Европско фудбалско првенство во 2020 година. На осум натпревари, тој постигна 12 голови, четири...
Фудбал

Ангеловски: Подготвени сме и мотивирани повторно да ги израдуваме нашите навивачи

Влатко Зорба
Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив Скопје, 18 ноември 2019 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет...