Таг : ЕП2020

Фудбал

Англија го повтори својот најдобар резултат во последните 111 години

Влатко Зорба
Фудбалската репрезентација на Англија вчеравечер го совлада Косово со 4:0 и ја заврши 2019 година со 38 гола. За Британците, ова е најдобриот резултат во...