Таг : Епидемиолози

МАКЕДОНИЈА

Барњето за намалување на полицискиот час доаѓа од епидемиолозите и од Комисијата за заразни болести, а не од Чулев?

Влатко Зорба
Информацијата која министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ја објави на Фејсбук, дека намалувањето на полицискиот час е на негово барање, не е точна, дознава...
СПОРТ

Водечки епидемиолози песимисти за спроведувањето на Олимпијадата во 2021 година

Stefanija Kuzmanovska
Олимписките игри во Токио се одложени до 2021 година, но според голем број експерти, нивно одржување дури и следното лето не е сосема сигурно. Ова...
МАКЕДОНИЈА

Авион од Милано утре пристигнува во Охрид, патниците прво на проверка кај епидемиолози

Александар Тодески
Авион со патници од Милано, град кој се наоѓа во ризичните делови на Италија, утре ќе слета на охридскиот аеродром. На аеродромот пак, сѐ уште...