Таг : Ериксен

Фудбал

Откриени сите детали околу трансферот на Ериксен

Влатко Зорба
Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен се очекува утре во Милано на лекарски прегледи по неговиот трансфер во Интер, пренесува Џанлука Ди Марцио....
СПОРТ Фудбал

Ериксен за 18 милиони евра во Интер

Кристијан Ериксен ја напушта англиската фудбалска сцена и наредна станица во неговата кариера е Интер, објави „Газета дело Спорт“. Данскиот репрезентативец со месеци е желба...
Фудбал

Тотенхем и Интер ја договорија цената на Ериксен

Влатко Зорба
Фудбалерот на Тотенхем, Кристијан Ериксен се доближува до излез од тимот, според данското издание на „Екстра Бладет“. Се верува дека Интер е главен кандидат за...
СПОРТ Фудбал

Јунајтед сака да го доведе Ериксен на лето 2020 година

Манчестер јунајтед ќе се обиде да го привлече плејмејкерот на Тотенхем, Кристијан Ериксен на слободен трансфер во летото 2020 година. Според информациите од британското издание...
Фудбал

Мурињо за Ериксен: Знам каква е неговата иднина, но јас нема да зборувам за тоа

Влатко Зорба
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека знаел каква одлука донел Кристијан Ериксен за својата иднина, но нема да открие ништо повеќе сè додека самиот...
Фудбал

Тотенхем го менува Ериксен со халф на Барселона

Влатко Зорба
Англискиот тим Тотенхем го идентификуваше играчот од средниот ред на Барселона и шпанскиот младински репрезентативец, Карлес Алења како можна замена за Кристијан Ериксен, Каталонците се...