Таг : Еурофарм

Ракомет СПОРТ

ППД Загреб минимално славеше во Битола

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска го одигра првиот официјален натпревар под ова име, по фузијата на двата битолски суперлигаши, Пелистер и Еурофарм Работник и загубија...
Ракомет

Алушовски ја раскина соработката со Еурофарм

Влатко Зорба
Македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник ја прекина соработката со тренерот Стевче Алушовски. Управата на РК Еурофарм Работник денес спогодбено ја прекина соработката со досегашниот прв...
Ракомет

Пораз на Еурофарм од Спортинг во ЛШ

Влатко Зорба
Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26. Битолските „фармацевти“ играа добро само во првите 10 минути од...
Ракомет

Еурофарм со нов пораз во Лигата на шампионите

Влатко Зорба
Еурофарм Работник вечерва пред своите фанови загуби од Татран Прешов со 23-24 (14-13) во меч од ракометната Лига на шампиони, а гостите до триумфот стигнаа...
Ракомет

Еурофарм убедливо поразен од Мешков во СЕХА

Влатко Зорба
Ракометарите на Еурофарм Работник поразени се од Мешков Брест со 31:22, полувреме 19:12 во СЕХА лигатa. Тимот на битолските „фармацевти“ поладнево во Белорусија играше без...