Таг : европски земји

ЕУ

Поради ширењето на вирусот, заострување на мерките во голем број европски земји

Stefanija Kuzmanovska
Белгија и Холандија, земји познати по „полесниот однос“ кон пандемијата, ја сменија тактиката и одлучија да ги засилат заштитните мерки, поради брзото ширење на коронавирусот...
СВЕТ

Лавров: Европските земји не размислуваат за отворање граници за Русите

Stefanija Kuzmanovska
Европските земји сè уште не размислуваат за отворање граници за руските граѓани, со оглед на бројот на регистрирани случаи на заразени со коронавирусот, рече рускиот...
СВЕТ

СЗО: Европските земји мора да се подготват за смртоносен втор бран на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Европските земји мора да се подготват за смртоносен втор бран на коронавирус инфекции затоа што пандемијата не е завршена, рече во интервју за „Дејли телеграф“,...
АНАЛИЗИ

Коронавирус: Зошто некои европски земји ја одбија опремата од Кина?

Stefanija Kuzmanovska
Неколку европски земји ја одбија кинеската опрема за борба против ширењето на коронавирусот. Илјадници тестови и медицински маски се одбиени, бидејќи тие или не функционираат...