Таг : ФА куп

Фудбал

Сити – Арсенал и Јунајтед – Челси во полуфиналето на ФА Купот на Англија

Влатко Зорба
Екипата на Манчестер Сити е последниот тим кој обезбеди пласман во полуфиналето на годинашниот ФА Куп. „Небесносините“ го елиминира Њукасл по победата од 0:2 како...
Фудбал

ФА Купот на Англија веројатно нема да заврши

Влатко Зорба
Фудбалската асоцијација на Англија стравува дека ФА Купот можеби нема да биде завршен поради пандемијата со коронавирусот, пренесува „Мирор“. Раководството работи на изработувањето на нова...