Таг : ФА

Фудбал

Премиер лига: Црвен картон за кашлање кон противникот ?!

Влатко Зорба
Фудбалерите кои играат во англиската Премиер лига би можеле да се соочат со ново правило. И тоа се однесува на… кашлање. Наводно, Фудбалската асоцијација планира...
СПОРТ

ФА го предлага Вембли за завршување на сезоната во Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska
Англиската фудбалска асоцијација (ФА) го предлага националниот стадион „Вембли“ и „Ст. Џорџ парк“, Националниот фудбалски центар, како стадиони за да и помогнат на Премиер лигата...
Фудбал

ФА покрена обвинение за однесувањето на играчите на Јунајтед на дербито со Ливерпул

Влатко Зорба
Англиската фудбалска асоцијација (ФА) го обвини Манчестер Јунајтед за однесувањето на играчите за време на дербито во Премиер лигата со Ливерпул. Станува збор за ситуацијата...
Фудбал

Саутгејт: Имам договор со ФА до 2022 година, нема шанси да си заминам до тогаш

Влатко Зорба
Тренерот на Англија, Герет Саутгејт јасно стави до знаење дека нема намера да го напушти тимот, иако неговото име е силно поврзувано со Тотенхем. „Петлите“...