Таг : фасада

МАКЕДОНИЈА

МЕПСО: Забележани се дополнителни оштетувања на фасадата кои се опасност по безбедноста на луѓето

Берта Китинска
Минатонеделното невреме кое го зафати Скопје уништи дел од фасадата на МЕПСО. Во изјава за Стандард од АД МЕПСО истакнаа дека вештачењето е во тек,...
МАКЕДОНИЈА

Обвинителството отвори предмет за паднатата фасада на АД „МЕПСО“

Влатко Зорба
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција следејќи ги написите во медиумите за падната фасада на зградата на АД МЕПСО, денеска отвори...
МАКЕДОНИЈА

Летна кровот на хемиско во Скопје, кое го реновираа пред пола година (ФОТО)

Берта Китинска
Силниот ветер во Скопје вчера на моменти достигна и над 100 километри на час, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. „Во текот на изминатата ноќ...
МАКЕДОНИЈА

Одлета стиропорот од фасадата на МЕПСО (фото)

Берта Китинска
Фотографии до нашата редакција стигнаа во кои се гледа како се распаѓа фасадата од задната страна на зградата на МЕПСО. ,,Освен што е криминален, кичерајски,...