Таг : Фергусон

Фудбал

Клоп го разбудил Фергусон во 03:30 часот наутро за да му каже дека ја освоил титулата

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше прогласен за најдобар во Премиер лигата во сезоната 2019/20, избран од тренерското здружение. Одлуката беше да се прогласи Германецот...
Фудбал

Бекам: Јас како дете го имав Фергусон, денес е многу потешко за младите играчи

Stefanija Kuzmanovska
Дејвид Бекам верува дека во негово време било многу полесно да се игра фудбал отколку што е денес. Легендарниот англиски фудбалер ја поддржа иницијативата на...
Фудбал

Тевез: Фергусон мисли дека е претседател на Англија

Влатко Зорба
Играше во Јунајтед од 2007 до 2009 година, фантастично, во тандем Кристијано Роналдо. Сепак, неговиот жесток аргентински темперамент не можеше во никој случај да се...
СПОРТ Фудбал

Легендарниот Фергусон остро се спротивстави на создавање на европска Суперлига

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон остро се спротивстави на создавање на европска Суперлига. Како што е познато, пред неколку дена се појавија...
СПОРТ Фудбал

Дивац и Кустурица се фотографираа со сер Алекс Фергусон

Владе Дивац и Емир Кустурица дојдоа во Манчестер да го бодрат Партизан против Јунајтед во рамките на Лига на Европа. Кога стигнаа на Олд Трафорд...