Таг : Фергусон

СПОРТ Фудбал

Легендарниот Фергусон остро се спротивстави на создавање на европска Суперлига

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон остро се спротивстави на создавање на европска Суперлига. Како што е познато, пред неколку дена се појавија...
СПОРТ Фудбал

Дивац и Кустурица се фотографираа со сер Алекс Фергусон

Владе Дивац и Емир Кустурица дојдоа во Манчестер да го бодрат Партизан против Јунајтед во рамките на Лига на Европа. Кога стигнаа на Олд Трафорд...