Таг : Финале

Фудбал

Финалето на ЛШ на 15 август: Новата сезона започнува во октомври ?!

Влатко Зорба
Пандемијата од коронавирус сè уште не стивнува во поголем дел од Европа и ова ги принудува спортските работници да ги продолжат паузите на натпреварите. Едно...
Фудбал

Одложени финалињата на Лигата на шампионите и Лига Европа!

Влатко Зорба
Европскaтa фудбалскa централа (УЕФА) одлучи да ги одложи финалните натпревари од Лигата на шампионите и Лигата на Европа поради пандемијата од коронавирус. Натпреварот за титулата...
Забава МАГАЗИН

Завршетокот на „Пријатели“ прогласен за најдобро финале во последите 20 години

Кристина Денесовска
Последната епизода на култниот ситком „Пријатели“ е прогласена за најдобро ТВ финале во последните 20 години. Оваа информација и не е некое изненадување со оглед...