Таг : физички напад

Хроника

Физички нападнато 16 годишно момче во скопски угостителски објект

Во 05:00 часот утрово во угостителски објект на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ физички било нападнато 16-годишно момче, известува Министерството за внатрешни работи. Случајот го пријавил...
МАКЕДОНИЈА

Општина Карпош ќе поднесе кривична пријава против лицето кое на јавната расправа за Трнодол го нападна нивниот службеник

Александар Тодески
Општина Карпош подготвува кривична пријава против лицето кое во вторникот физички нападна правник од секоторт за урбанизам во обидот да започне јавната расправа за ДУП-от...