Таг : Фјури

Други спортови СПОРТ

Реваншот меѓу Фјури и Вајлдер нема да се одржи во празна сала

Stefanija Kuzmanovska
Нема шанси реваншот меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер да се одржи во празна сала, без публика, изјави менаџерот на Фјури – Френк...
СПОРТ

Вајлдер: Фјури не е шампион, порази зомби

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот светски шампион во тешка категорија Дионтеј Вајлдер уште еднаш го оправда поразот од Тајсон Фјури во февруари, велејќи дека се чувствувал „како зомби“ во...
Други спортови

Промоторот на Фјури за обвинувањата за допинг: Некој новинар си измислил нешто додека нема фудбал

Влатко Зорба
Еден од промоторите на Тајсон Фјури, Френк Ворен, ги отфрли сензационалните вести од Островот дека земјоделец добил ветување за пари за да го скрие изворот...
Други спортови

Вајлдер може да го отпушти тренерот, кој фрли бел пешкир против Фјури

Влатко Зорба
Поранешниот шампион во ВБЦ, Дионтеј Вајлдер размислува да го отпушти неговиот помошник тренер Марк Бреланд, кој фрли бел пешкир во седмата рунда од борбата со...
Други спортови

Фјури: Дионтеј покажа срце

Влатко Зорба
Тајсон Фјури покажа дека не е само неверојатен боксер, туку и џентлмен. И покрај сите негодувања разменети со Дионтеј Вајлдер пред натпреварот, Англичанецот му даде...
Други спортови

Вајлдер: Ќе се вратам посилен (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Со фуриозна победа над Дионтеј Вајлдер, технички нокаут во седмата рунда, Британецот Тајсон Фјури ја врати светската титула во тешка категорија и ја освои титулата...
Други спортови

Фјури го победи Вајлдер со нокаут во седмата рунда (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Во боксерски меч за светската титула во ВБЦ верзијата ноќеска во Лас Вегас, Тајсон Фјури го совлада Дионтеј Вајлдер со технички нокаут во седмата рунда....
Други спортови

Анкета: 80 отсто од луѓето би примиле удар без ракавица од Вајлдер во замена за 5 милиони фунти

Влатко Зорба
Шокантното признание направија над 40.000 љубители на боксот, на кои им беше поставено следново прашање: „Дали би добиле моќен удар со десната рака без ракавица...
Други спортови

Тренерот на Фјури: Тајсон не е 100% подготвен за судирот со Вајлдер

Влатко Зорба
Џаван Стјуарт, тренерот на Тајсон Фјури, даде прилично алармантна изјава. Според него, „Циганскиот крал“ можеби не е 100% подготвен за реваншот со Дионтеј Вајлдер. Дуелот...