Таг : Франс Фудбал

Фудбал

Познати имињата на сите номинирани играчи на „Златна топка“

Влатко Зорба
Францускиот магазин „Франс Фудбал“ ги објави сите 30 кандидати за „Златната топка“ во 2019 година. Европскиот шампион Ливерпул има дури 7 фудбалери меѓу нив, а...