Таг : Фросина Ременски

МАКЕДОНИЈА

Ременски: Обвинението е неосновано и без докази, со политичка позадина

Одлуката е избразана, несосновна и без докази, тврди пратеничката Фросина Ременски откако Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска го процесуираше обвинението за случајот со...
МАКЕДОНИЈА

Обвиненија за Мандиќ, Ременски и Јовановски за случајот „Меѓународен сојуз“

Никола Поповски
По спроведена сеопфатна истражна постапка надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд –...
МАКЕДОНИЈА

Ременски: По празничните гозби и радости ќе ги објавам документите за кривичната против Јанкулоска

Александар Тодески
Пратеничката Фросина Ременски преку Фејсбук статус го коментираше отфрлањето на тужбата која ја поднела против ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Експресно медиумско информирање за...
МАКЕДОНИЈА

Димова: Не мислам дека проблемот е во судиите, проблемот е во образованието

Се залагав од секгоаш дека алтернативните казнувања треба да бидат повеќе применети. Зошто државата да ве чува во затвор и да троши финансии за вас...
Хроника

Мерки за претпазливост и одземен пасош за Фросина Ременски и Миле Јовановски

Влатко Зорба
На пратеничка Фросина Ременски осомничена во „Рекет“ и е одземен пасошот, има забрана да го напушти Скопје, како и обврска секоја недела да се јавува...
Политика

Одземање патни исправи и куќен притвор за Ременски и Јовановски

user3
Судија на претходна постапка го прифати предлогот на Обвинителството и на осомничените Фросина Ременски и Миле Јовановски и им определи куќен притвор, да се јавуваат...
Политика

По распитот, Ременски изјави дека не чувствува вина за случајот „Рекет“

user3
Потпретседателката на Собранието Фросина Ременски по распитот во Кривичниот суд, изјави дека не чувствува вина за случајот „Рекет’. Вчера се прошири истрагата за овој предмет,...
Политика

Манчевски: Обвинение за Ременски, па внатрепартиски постапки

user3
„Ние покажуваме и докажуваме дека системот функционира. Ако порано беше непоимливо Обвинителството да поднесе какво било обвинение против кој било функционер на владејачка партија, денеска...
Политика

Нова ТВ: Ременски дел од проширената истрага за „Рекет“

user3
Потпретседателката на Собранието Фросина Ременски е осомничена во „Рекет“ дознава и пренесува Нова ТВ повикувајќи се на извори во истрагата. Таа е опфатена со проширената...