Таг : Фудбал

Забава МАГАЗИН

Синот на Роналдо тргна по стапките на татко си

Кристина Денесовска
На најпопуларната социјална мрежа на светот сега се придружи и деветгодишниот син на фудбалерската ѕвезда Кристијано Роналдо, а неговиот потег, во 24 часа, распамети скоро...
Фудбал

Таткото на Ванда Нара за нејзината врска со Икарди: Парите се предуслов за љубовта

Влатко Зорба
Андрес Нара, таткото на Ванда Нара, рече дека неговата ќерка можеби е во врска со напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди само за неговите пари. Како...
СПОРТ

Аргентинецот Лионел Меси е најплатен фудбалер во светот

Берта Китинска
Аргентинецот Лионел Меси е најплатен фудбалер во светот, според ранг листата што ја состави француски „Лекип“. Месечната бруто плата на капитенот на Барселона е 8,3...
Забава МАГАЗИН

Георгина ја раскажува првата средба со Роналдо

Георгина Родригез дала големо интервју за италијанскиот магазин Grazia и открила како изгледала првата средба со Кристијано Роналдо. Фудбалерот и убавицата се запознале во една...
СПОРТ Фудбал

Челси стана најуспешниот клуб во историјата на лондонските дербија

Ивана Рамаданова
Со победата од 2:0 на гостувањето кај Тотенхем, Челси стана најуспешниот клуб во историјата на лондонските дербија, и сега има 129 победи против лондонските тимови,...
Фудбал

ФФМ спроведува анкета за најдобрите во македонскиот фудбал за 2019 година

Влатко Зорба
Фудбалската федерација на Македонија и оваа година го организира традиционалниот гала настан „Најдобрите во македонскиот фудбал за сезона 2018/19“. Сите заинтересирани својот глас можат да...
Забава МАГАЗИН

Српската манекенка и играчот на Реал Мадрид не се повеќе заедно

Иако својата врска ја сокриваа од очите на јавноста, српските медиуми пишуваат како манекенката Софија Милошевиќ (28) и фудбалерот Лука Јовиќ (21) раскинале. Парот својата...
ВИДЕО/ФОТО Фудбал

Ибра ја повтори легендарната сцена на Роки и Аполо Крид (ВИДЕО)

Славниот фудбалер Златан Ибрахимовиќ по истекот на договорот со екипата на ЛА Галакси е слободен играч. И додека светските медиуми пишуваат за тоа каде би...
СПОРТ Фудбал

Џејдон Санчо на мета на Манчестер Јунајтед

Maja_Serafimova
Манчестер јунајтед има намера да го донесе во своите редови напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Германскиот клуб ја проценува трансферната вредност на 19-годишниот Англичанец...
СПОРТ Фудбал

ПСЖ го декласира Марсеј, Икарди и Мбапе постигнаа по два гола (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Францускиот фудбалски шампион Пари Сен-Жермен синоќа го совлада Марсеј со убедливи 4:0 во последниот натпревар од 11. коло на Лига 1. Мауро Икарди и Килијан...