Таг : Фудбалери

Фудбал

Капитенот на Ватфорд: Во секој тим од Премиер лигата има геј или бисексуалец

Влатко Зорба
Капитенот на Ватфорд, Трој Дини даде скандалозна изјава за сексуалните склоности на дел од играчите во Англија. Дiни објави дека секој клуб има барем еден...
СПОРТ

Расте депресијата кај фудбалерите

Stefanija Kuzmanovska
Повеќе од 10 проценти од фудбалерите изјавија дека имаат симптоми на депресија бидејќи натпреварите биле прекинати заради појава на пандемијата на коронавирус, соопшти Здружението на...
СПОРТ

Барса на попуст – девет фудбалери за продажба, цел е да се соберат 250 милиони

Stefanija Kuzmanovska
Во Барселона не го напуштаат планот да ги донесат Нејмар и Лаутаро Мартинез. Ќе бидат потребни околу 250 милиони евра, но претседателот Пеп Бертомеу верува...
СПОРТ

ФИФА: Продолжете ги договорите на фудбалерите!

Stefanija Kuzmanovska
Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) издаде официјално соопштение на својата веб-страница, препорачувајќи, меѓудругото, дека poradi кризата предизвикана од коронавирусот, договорите на играчите treba да бидат продолжени...
СПОРТ Фудбал

Фудбалерите против Грузија, Естонија и Ерменија во Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против Грузија, Естонија и Ерменија во Ц дивизија во новото издание на Лигата на нации. Вака сакаше жрепката за најновото...
СПОРТ Фудбал

Во понеделник почнува продажбата на билетите за мечот против Косово

Влезниците за мечот меѓу фудбалските репрезентации на Северна Македонија и на Косово во полуфиналето во Лигата на нации ќе почне во понеделник. Место на северната...
Фудбал

Ангеловски: Против Словенија на терен ќе излезат 11 фудбалери подготвени за голема борба

Влатко Зорба
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски најави бескомпромисна борба на неговите избраници на утрешниот дуел со Словенија во квалификациите за ЕУРО 2020. – На...