Таг : Гази Баба

Политика

ДОМ: Функционира ли градежната инспекција во општина Гази Баба ?

Берта Китинска
По реакции на загрижени граѓани, ДОМ достави претставка до Државниот инспекторат за локална самоуправа, за да се изврши надзор врз евентуални пропусти направени од страна...
МАКЕДОНИЈА

Петров за инцидентите во Гази Баба: Спроведени се постапки против сите што го прекршиле законот (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Како партија ги осудуваме сите непочитувања на мерките на Владата на Република Северна Македонија, она што би сакал да напоменам е дека пораката на градоначалникот...
Хроника

Запален летниковец во парк шумата Гази Баба за време на полицискиот час (ФОТО)

Влатко Зорба
За време на полицискиот час запален е летниковец во парк шумата Гази Баба. Пожарот го забележале нашите градски инспектори кои правеле рутинска контрола со помош...
Политика

Реакција на Георгиевски: Договорот коj вие го објавувате е само продолжување на договорите на времено вработените лица

Берта Китинска
„Господина Мицкоски, Лажните приказни веќе одамна станаа секојдневие за вас и вашата партија. Нема ден, а да не извитоперите или измислите некоја приказна со која...
МАКЕДОНИЈА

Завршена новата велосипедска патека во Гази Баба

Влатко Зорба
Градската власт предводена од СДСМ, продолжува со реализација на инфраструктурните проекти во интерес на граѓаните. – порача денес на прес конференција Петар Петковски од ОО СДСМ...
МАКЕДОНИЈА

Едно лице повредено во престрелка во Гази Баба

Влатко Зорба
Вооружена престрелка се случи попладнево на улицата Ордан Чопела во скопска Гази Баба, кога според неофицијални информации две групи пукале со автоматско оружје. Во престрелката...
МАКЕДОНИЈА

Жбогар учествуваше во акција за чистење на паркот Гази Баба

user4
Во рамки на кампањата „ЕУ за ТЕБЕ“, амбасадорот Самуел Жбогар ја посети општината Гази Баба и се сретна со градоначалникот Борис Георгиевски. Тој го посети...