Таг : герила

ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Во центарот на Скопје се појавија џиновски папучи со порака „Седете дома“

Берта Китинска
Денеска во центарот на Скопје османа нова герила акција. Уметничката акција Седете дома е намента да им помогне на граѓаните да истраат во fizichkata излолација...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Нова герила акција: „Скок од 300% во 2019 социјална помош за 4-члено семејство од 10,700 денари“

Нова герила-акција утрово беше поставена во центарот на Скопје. На знаците кои се ставени покрај споменикот на Филип втори се испишани пораките „2016 социјална помош...
МАКЕДОНИЈА

Герила акција: Марш за амнестија за криминалот

Берта Китинска
Герила акција за време на вчерашниот марш за правда, кој беше во организација на СДСМ. Неколку граѓани се појавија со транспаренти на кои прашуваат…Правдата ја...