Таг : Ѓоковиќ

СПОРТ

Познато кога Ѓоковиќ ќе го направи вториот тест на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, ќе го изврши вториот тест на коронавирус за осум дена, односно на 7 јули, беше потврдено за „Б92.нет“. Ѓоковиќ...
Други спортови

Добар пријател на Ѓоковиќ го критикува за „Адрија тур“: Организирале фудбалски натпревар, оделе на забави …

Влатко Зорба
Шпанскиот тенисер и директор на АТП турнирот во Мадрид, Фелисијано Лопез, разговараше на шпанска телевизија за првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ. Лопез упати неколку...
Други спортови

Надал го брани Ѓоковиќ: Мерките не беа толку строги како во другите земји

Влатко Зорба
Тони Надал, чичко и поранешен тренер на Рафаел Надал, вели дека Новак Ѓоковиќ направил грешка, што можело да се случи на секого. Во интервју за...
МАГАЗИН

Биковиќ негативен на коронавирус, ја брани одлуката на Ѓоковиќ за организирање на турнирот

Stefanija Kuzmanovska
Актерот Милош Биковиќ на Твитер објави дека пристигнал резултатот од тестот за коронавирус и дека е негативен. Биковиќ беше тестиран затоа што беше во контакт...
СПОРТ

Мареј за позитивниот тест на Ѓоковиќ: Воопшто не бев изненаден

Stefanija Kuzmanovska
Британскиот тенисер Енди Мареј не е изненаден од настаните и позитивните тестови на играчите по Адрија тур во Задар, пренесе „б92“. Тој турнир беше прекинат...
Други спортови

Таткото на Ѓоковиќ: Димитров нанесе голема штета на Хрватска, Србија и нас како семејство!

Влатко Зорба
Состојбата околу коронавирусот, кој се појави на хуманитарниот тениски турнир „Адрија Тур“ во Задар, сè уште не се смирува, а на крајот се јави и...
СПОРТ

Ѓоковиќ: Направивме грешка и го организиравме турнирот премногу рано

Stefanija Kuzmanovska
Иако испрати изјава за медиумите во попладневните часови, првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш им се извини на сите заразени на неговите профили на...
МАГАЗИН

Беше во контакт со Ѓоковиќ: И Милош Биковиќ се тестираше на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска објави дека е заразен со коронавирусот, како и неговата сопруга Јелена, а медиумите пишуваат дека спортистот во последниве денови бил...