Таг : Ѓорчев

Политика

Ѓорчев: Не може да доброиме каде се семејството на Заев има плантажи со марихуана

Влатко Зорба
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ вечерва на гостувањето во „КликПлус“ на ТВ21, изјави дека освен коцкарници и марихуана, лидеротна СДСМ, Зоран Заев во Македонија не донел ништо...
МАКЕДОНИЈА

Ѓорчев, Шахпаска и Исмаили на Зимската сесија на ПС на ОБСЕ

Stefanija Kuzmanovska
Пратениците Владимир Ѓорчев, Јагода Шахпаска и Реџаиљ Исмаили, членови на Делегацијата на македонското Собрание во ПС на ОБСЕ денеска и утре во Виена ќе учествуваат...
Политика

Царовска за „360 степени“: Ѓорчев си стави крај на кариерата со тоа што не закажа комисија за покачување на платите на професорите

Влатко Зорба
„Во овие неколку критични денови паѓаат маските и се гледа кој за што се залага, кој за евтина политика, а кој за системски решенија. Влатко...
МАКЕДОНИЈА

Лазаревска: ВМРО-ДПМНЕ и Влатко Ѓорчев продолжуваат да работат директно на штета на граѓаните

Stefanija Kuzmanovska
ВМРО-ДПМНЕ и Влатко Ѓорчев продолжуваат да работат директно на штета на граѓаните на Република Северна Македонија. На два три дена сме пред распуштање на Собранието,...
Политика

Кузмановска: Ѓорчев го кочи зголемувањето на пензиите

Влатко Зорба
Пратениците од владејачката СДСМ денеска го обвинија претседателот на собраниската Комисијата за труд и социјална политика, Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ дека не сака да закаже...
Политика

Ѓорчев на годишната конференција на Конзервативната партија на Велика Британија

Влатко Зорба
Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и меѓународен секретар на партијата, Влатко Ѓорчев присуствува на Конференцијата на Конзервативната партија на Велика Британија во Манчестер како дел...