Таг : Голови

Фудбал

Солскјер: Теренот на АЗ Алкмар е еден од најлошите кои сум ги видел

Влатко Зорба
Манчестер јунајтед утревечер ќе гостува кај холандски АЗ Алкмар во меч од Лига Европа, а менаџерот на „црвените ѓаволи“ веќе има алиби за евентуалниот неуспех....