Таг : градска

Хроника

МВР со детали за инцидентот кај старата градска болница

Берта Китинска
На 09.08.2020 во 21.00 часот Б.К.(27) од Скопје пријавил дека околу 19.00 часот на ул.„11 Октомври“, пред Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, бил физички нападнат...
Хроника

Инцидент кај старата градска болница поради удрено дете, интервенирала и полицијата

Влатко Зорба
Во близина на болницата за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје вечерва дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови...
МАКЕДОНИЈА

Двајца анестезиолози заминуваат од „8 Септември“, нема да има недостаток од кадар, вели Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција изјави   дека двајца анестезиолози од Градската болница „8 септември“ сакаат да си дадат отказ и да заминат...
Хроника

Скопјанец во тешка состојба починал во Градската болница

Берта Китинска
Маж почина во Градската болница, откако претходно бил донесен во лоша здравствена состојба од заводот за рехабилитација. Вчера во 19.30 часот во СВР Скопје било...