Таг : Градски Парк

Скопје

Денови на вашето милениче денеска во Градски парк, утре во ЗОО Скопје

Влатко Зорба
Традиционалниот културно-забавен настан „Денови на вашето милениче“ се одбележува денеска и ќе трае до утре. Настанот започнува денеска од 11 часот во Градски парк поточно...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Почна сезоната за капење во Градски парк

Влатко Зорба
Летото веќе и календарски почна, а во Градскиот парк почнаа да се забележуваат капачи. Иако водата очигледно не е погодна за капење, на некои тоа...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Интервентна го „чисти“ Градски парк пред полицискиот час (ФОТО)

Интервентната полиција вечерва во 18:40 часот почна да ги предупредува граѓаните во Градскиот парк да се разотидат. Граѓаните кои се најдоа во тој момент во...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Скопјани не ги плаши корона-кризата

Влатко Зорба
Скопјани денеска повторно го искористија убавото време и го „преплавија“ главниот град. Слична беше сликата и во вчерашниот ден! Градскиот парк и Старата скопска чаршија...
МАКЕДОНИЈА

Во Градскиот парк продавачи само со дозвола

Ивана Рамаданова
Од следниот викенд Град Скопје воведува ред за локациите и површината на која ќе може да работат мобилните продавачи, по реакциите на посетители дека се...
МАКЕДОНИЈА

Градот определи 21 локација за поставување мобилни тезги

Берта Китинска
Град Скопје објави јавен повик за пријавување интерес за користење локации за поставување урбана опрема во Градски парк. Со ова се воведува ред за локациите...
МАКЕДОНИЈА

ФФМ организира спортско-забавен ден

Влатко Зорба
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) заедно со своите партнери и спортски пријатели денеска пред фонтана во Градски парк организира спортско – забавен ден за сите...