Таг : грдски

Скопје

ФОТО: Со донација од Халкбанк реновирани сите 19 мостови во вториот дел на Градски парк

Берта Китинска
Во Градскиот парк во Скопје денеска се официјализираше завршувањето на проектот за реновирање на 19 пешачки мостови. Овој проект беше изведен како донација од Халкбанк...