Таг : Гризман

СПОРТ

Гризман зеде страна на темата „Бензема против Жиру“: Тој ни ја донесе титулата светски шампион

Stefanija Kuzmanovska
Големо внимание привлече преписката помеѓу напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема и одговорот на неговиот поранешен колега од репрезентацијата на Франција – Оливие Жиру. –...
СПОРТ Фудбал

Гризман демантира дека има проблеми во Барселона

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, ги негираше написите на угледниот медиум „Франс Фудбал“. Францускиот весник напиша дека стрелецот не се чувствувал добро во соблекувалната на...
Фудбал

Гризман: Можеби никогаш нема да видиме фудбалер како Меси

Влатко Зорба
Лионел Меси е тип на фудбалер, каков можеби никогаш повеќе нема да видиме на терените, изјави напаѓачот Антоан Гризман за неговиот соиграч во шпанскиот фудбалски...
СПОРТ Фудбал

Гризман: Го напуштив Атлетико за да научам нов фудбал

Летната набавка на Барселона, Антоан Гризман даде интервју за телевизијата на УЕФА, на која зборуваше за причините за напуштање на Атлетико Мадрид, неговата адаптација во...
Фудбал

15 милиони евра го решија проблемот „Гризман“

Влатко Зорба
Трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона беше проследен со голем скандал меѓу двата клуба, откако „јорганџиите“ открија дека тие имаат докази за...
Фудбал

Барселона може да се раздели со Гризман поради Меси?

Влатко Зорба
Барселона може да се раздели со напаѓачот Антоан Гризман во летото 2019 година, една година по неговиот трансфер на „Камп Ноу“ од Атлетико Мадрид, објави...
Фудбал

Гризман сонува за освојување на трофејот во Лигата на шампионите

Влатко Зорба
Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман призна дека сонува да ја освои Лигата на шампионите. „Сите сонуваат да ја освојат Лигата на шампионите. Сонувам и јас...