Таг : Гувернер

Вести

Италијански гувернер кон граѓанин: Сакаш ноќен живот? Не знам, дали си глуп или будала!

Влатко Зорба
Гувернерот на регионот Кампанија во Италија одговори на писмото на граѓанин во кое прашува дали е глупав или будала што се жали дека ноќниот живот...
Регион

Србија со раст на БДП од 6,1% во четвртиот квартал, ја надмина и Кина

Влатко Зорба
Србија не доживеала толку брз раст од почетокот на финансиската криза, што го става нашиот северен сосед до земјите, со најбрзо темпо на раст на...
Вести СВЕТ

Демократскиот гувернер на Луизијана доби втор мандат во сојузната држава склона на републиканците

Гувернерот на Луизијана, Џон Бел Едвардс, конзервативен демократ, го доби својот втор мандат совладувајќи го Еди Риспон, републиканец близок на американскиот претседател,  во сојузна држава...